ALÁÍRTUK A HULLADÉKUDVAR KIVITELEZÉSÉNEK SZERZŐDÉSÉT
Tapasztalt kivitelezővel aláírtuk ma a hulladékudvar platformja építésének szerződését. A székelyudvarhelyi Viaduct Kft.-nek a kezdési parancstól számítva öt hónap áll rendelkezésére, ezt követően központi közbeszerzésből biztosítják a konténereket. A hulladékudvar olyan hulladéktípusokat is befogad, amelyeknek lakossági gyűjtése jelenleg nincs kielégítően megoldva.
Az Országos Helyreállítási Terv támogatásából finanszírozzuk azt a 2,5 millió lejes beruházást is, amely a platform megépítését szolgálja. A terveket Korodi Attila polgármester és Bors Béla alpolgármester ma sajtótájékoztatón ismertette.
„Ezzel a projekttel kiteljesedik az a hulladékgazdálkodási körforgás, amely megoldásokat nyújt mindenféle hulladéktípus lakossági begyűjtésére. A veszélyes hulladékok, a gumiabroncsok, a bútorhulladékok, az építési törmelékek kezelése jelenleg csak részben megoldott, a hulladékudvarral viszont jelentős lépést teszünk afelé, hogy senki ne vállalja a kockázatát az illegális hulladékelhagyásnak a patakmedreknél, a mezőkön” – fogalmazott Korodi Attila polgármester.
Bors Béla megjegyezte: külön öröm, hogy környékbeli a kivitelező. A Viaduct Kft. egyébként két hulladékudvar platformját már megépítette és hatot jelenleg is épít.
A létesítmény 2900 négyzetméteren terül majd el az Eco-Csík hulladékgazdákodási vállalat hátsó udvarán. A betonozott platformon 17 konténer kap helyet – köztük egy irodahelyiség, illetve egy hűtött konténer kisállat-tetemek számára –, és a platformot 600 négyzetméternyi zöldfelület övezi. A konténerekbe 12 hulladéktípust adhat le a lakosság:
- veszélyes hulladékok (pl. gyógyszerek, vegyszerek, autó akkumulátorok);
- textil hulladékok;
- elektromos hulladékok;
- papír/karton;
- műanyag;
- fa/bútor;
- üveg;
- gumiabroncs;
- fém;
- kerti hulladék;
- építési és bontási hulladék;
- kisállat-tetemek.
A kivitelező tavasszal kapja meg a kezdési parancsot, így reálisan nyárára készülhet el a platform, és a teherautóval mozgatható konténerek országos közbeszerzés után kerülnek a helyükre. A rendszert az Eco-Csík működteti.
A projekt összköltségvetése – a platform építésével és a konténerek beszerzésével – 4,5 millió lej.